Teknik Bilgi

Paslanmaz Lazer Kaynak Teli

paslanmaz lazer kaynak teli

Lazer Kaynak Teli Nedir ?

Paslanmaz Lazer Kaynak teli

, birçok türü ile farklı iş alanlarında kullanılan bir gereçtir. Paslanmaz lazer kaynak teli , lazer kaynak makinalarında kullanılmak üzere işlev görür. Değişik kalınlıklarda, ihtiyacınız olan paslanmaz lazer kaynak telini tedarik ederek işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Lazer kaynağını, diğer basmakalıp kaynak yöntemleri ile karşılaştırırsak, lazer ışınının zorlanmadan yönlendirilebilmesi ve yüksek miktarda enerjinin küçük noktalara odaklanabilmesi gibi özellikleri ile ileri bir kaynak yöntemi olarak diğerlerinden hep bir adım öndedir. Güç yoğunluğu oldukça yüksek olan lazer kaynak, MW / cm2 mertebesindedir. Eğer kusursuz bir kaynak işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız, bu ancak kaliteli bir malzeme ile mümkün olabilir.

Paslanmaz Lazer Kaynak Teli Kullanım Alanları

Paslanmaz Lazer Kaynak Teli Kullanım Alanları

Paslanmaz Lazer Kaynak Teli Kullanım Alanları

Yüksek kaliteli kaynak üreten paslanmaz lazer kaynak teli çeşitli alanlarda kullanılıyor. Kaynak için darbeli ya da sürekli lazer ışınları kullanılır ve ince malzemeler milisaniye darbeler kullanılarak kaynaklanırken, derin kaynaklar için sürekli lazer ışınları kullanılır. Farklı marka ve ölçüdeki paslanmaz lazer kaynak tellerinin her biri kendi özel kullanım alanlarına sahip. Bu alanlardan bazılarını sıralarsak;

-Yüksek alaşımlı özel malzemeler

-İlaç sanayisi

-Kimya ve gıda sanayisi

-Uzay ve havacılık

-Otomotiv endüstrisi gibi birbirinden farklı alanlarda işlev görüyor.

Paslanmaz Lazer Kaynak Teli Fiyatları Nelerdir ?

Tercih edeceğiniz paslanmaz lazer kaynak teli markası ve diğer özellikleri fiyatta etkin hususlardır. Paslanmaz lazer kaynak telinin nokta boyutları 2mm ila 13 mm arasında değişir; elbette bu fiyatları da etkiler. Enerji ve güç yoğunluğu sayesinde ısıtma ve soğutma oranı da yüksek olabilir. Güç yoğunluğu yüksek olan lazer kaynağının gücü miktarına bağlıdır. Bunların hepsi tercih edeceğiniz paslanmaz lazer kaynak teli ile farklılık gösterebilir. İstediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz alan için paslanmaz lazer kaynak tellerini tercih ederek kaynak işlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu ileri boyut işlem sayesinde hiçbir alet yıpranmadan, erişimi zor olan alanlarda dahi kaynak imkânı bulmak mümkündür. Pürüzsüz ve hızlı kaynak işlemlerinizi ekonomik paslanmaz lazer kaynak teli fiyatları ile düşük maliyetlerle tamamlayabilirsiniz. En ekonomik İstanbul Kaynak paslanmaz lazer kaynak teli fiyatları için, sayfamızda yer alan ürünleri inceleyebilirsiniz.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir