Teknik Bilgi

Krom Kaynak Teli

krom kaynak teli

KROM KAYNAK TELİ

Krom kaynak teli paslanmaz çeliğin amiyane tabirli halidir.Özlü tellerde ve tozaltı tellerde paslanmaz çelikleri yani krom telleri açıklayalım :

Krom Kaynak Teli Özlü Teller

Krom Kaynak Teli Özlü Teller

Krom Kaynak Teli Özlü Teller :

Özlü teller içinde krom telleri incelersek :

FLUXINOX 308L PF: Stabilize edilen veya edilmeyen korozyon direnci epey yüksek Korm-Nikelli çeliklerin kaynağında kullanılmakta olan rutil özlü kaynak telidir. +350°C’ye kadar servis ısılarına ve 800°C’ye kadar tufalleşmeye direnç göstermektedir.

FLUXINOX 309L PF: Karbon çeliklerinin birleştirilmesi durumunda ferrik-östenitik çelikler ile ve kaplanmasında kullanılmakta olan rutil özlü kaynak telidir.

Cüruf kalkışı kolay olup, düzgün, ince taneli ve sıçrantısız ana metal ile kesme hatası yapmadan kaynak dikişleri verir.

FLUXINOX 316L PF: Stabilize edilen ve edilmeyen korozyon direnci yüksek Krom-Nikel-Molibden alaşımlı çeliklerin kaynağında kullanılmakta olan rutil özlü kaynak telidir. Dar açılı köşe kaynaklarında bile cüruf kalkışı fazlaca kolay olup, ana metal ile kesme hatası yapma imkânı vermeden ince taneli, düzgün ve sıçrantısız kaynak dikişleri verir.

LEXALT 22 9 3 N: Korozyon direnci ferritik- östenitik dublex paslanmaz çeliklerin bir araya getirme işleminde ve kaplama kaynaklarında kullanılmakta olan rutil özlü kaynak telidir.

Krom Kaynak Teli Tozaltı Teller

Tozaltı teller içerisinde krom telleri incelersek :

SI 307: Farklı çeliklerin, zırh çeliklerinin, ray ve makasların tozaltı kaynaklarında yüksek manganlı çelik döküm parçaların, kaynak becerisi düşük çeliklerin kullanılan östenitik paslanmaz çelik kaynak telidir.

SI 308 L: Stabilize edilen ve edilmeyen, korozyon direnci fazla olan Krom-Nikelli çeliklerin tozaltı kaynağında SIF 502 tozu ile birlikte kullanılan östenitik paslanmaz çelik kaynak telidir. Gıda, içecek ve, paslanmaz çelik donanım, ilaç sanayide, tank ve boru kaynakları için kullanılır.

SI 309 L: Krom-Nikel östenitik paslanmaz çeliklerle, alaşımsız ve az alaşımlı çeliklerin tozaltı kaynağında SIF 502 kaynak tozuyla birlikte kullanılanmakta olan östenitik-ferritik paslanmaz çelik kaynak telleridir.

SI 316 L: Bilhassa boya,kimya, kağıt, tekstil, gemi ve yat endüstrilerinde asit, alkali ve tuz solüsyonlarının tank kaynaklarında kullanılmaktadır.

SI 2209: Deniz suyu arıtma sanayilerinde, petrokimya, kağıt, kimya , asit tanklarının ve boru donanımlarının kaynağında kullanılır.

SIF 501 ve 502: Krayojenik tankların, diğer depolama veya basınçlı kapların, paslanmaz çelikten imal edilen gemi tanklarının kaynağına uygundur.

Krom Kaynak Teli Siparişi vermek için hemen tıklayın !

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir