Teknik Bilgi

316 Paslanmaz Kaynak Teli

316 paslanmaz kaynak teli

Paslanmaz Kaynak Teli

316 paslanmaz kaynak teli

çevre elemanlara zarar vermeden yapılacak pürüzsüz ve sağlam bir kaynak teli için kullanımı büyük önem taşır. Çelik yapıya sahiptir. Çok farklı zemin ve yüzeylerde kullanımı mümkündür. Özellikle bakır, alüminyum, krom, nikel ve çelik yüzeylerde yaygın kullanım imkanı bulmaktadır. 316 paslanmaz kaynak teli , düşük miktarda karbon içermektedir. Bu nedenle oldukça yüksek ısılarda korozyona uğramadan dayanıklılık sergiler.

Kaynak telleri; yapı ve içeriklerine uygun olarak adlandırılmaktadır. 316 paslanmaz kaynak teli ; çelik yapısı ve düşük karbon içeriğinde sahip özellikli bir modeldir. Kullanım esnasında, çevre elemanların zarar görmemesi için yardımcı soğutucu gazlardan faydalanılmalıdır. Bu gazlar, ortamı soğutarak, yan alanların ve devrelerin zarar görmesini engeller.

316 Paslanmaz Kaynak Teli Kullanım Alanları

316 Paslanmaz Kaynak Teli Kullanım Alanları

Paslanmaz Kaynak Teli Kullanım Alanları Nelerdir ?

Yüksek dayanıklılığı nedeni ile, aşındırıcı madde ve malzeme taşıyan tank ve borularda, 316 paslanmaz kaynak teli sıklıkla tercih edilir. 316 paslanmaz kaynak teli kullanım alanları oldukça geniştir. Birçok endüstride yoğun olarak kullanılmaktadır. 316 paslanmaz kaynak teli yoğun olarak:

  • Kimya sanayide; boru tank ve ekipmanların kaynak işlemlerinde,
  • Boya sanayide; tank ve ekipmanların kaynatılmasında,
  • Tekstil sanayide, gerekli alanların kaynak işlemlerinde,
  • Gemi ve yat endüstrilerinde sıklıkla montaj ve tamiratlarda, zorlu ve ince işçilik isteyen alanların kaynatılmasında,
  • Alkali ya da asidik madde taşıyan tank ve borularda,
  • Tuz solüsyonları barındıran depo, tank ve boruların kaynak işlerinde kullanılmaktadır.

316 Paslanmaz Kaynak Teli Fiyatları

316 Paslanmaz kaynak teli

fiyatları, tel kalınlığı ve markasına bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Farklı kilolarda farklı paketlemelerle satışa sunulmaktadır. 5 kiloluk ya da 12,5 kiloluk özel paketlemelerde satışa sunulan 316 paslanmaz kaynak teli fiyatları birbirinden farklı olabilir. Kullanım yoğunluğunuza bağlı olarak daha düşük ya da daha yüksek ağırlıklı paketlemeler arasından seçim yapabilirsiniz.

316 paslanmaz kaynak teli satın alırken, fiyat kadar marka kalitesinin de büyük önem taşıyacağını unutmamalısınız. Kaliteli kaynak teli kullanımı ile daha pürüzsüz ve özenli kaynaklar yapabilir daha güvenli sonuçlar elde edebilirsiniz. Daha uygun fiyatlar için 5 kiloluk ya da 12,5 kiloluk paketler arasından seçim yapmanızı tavsiye ederiz.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir