Teknik Bilgi

Geka Paslanmaz Kaynak Teli

geka paslanmaz kaynak teli

Paslanmaz Kaynak Teli

Geka Paslanmaz Kaynak teli, kaynak yöntemi kullanılarak iki metalin birbirine ergitilmesi ile oluşur. Kaynak teli sayesinde imalat ve yapım süreklilik içerir ve daha verimli bir süreç yaşanır. Geka paslanmaz kaynak teli ya da diğer bir deyişle gazaltı kaynak teli, havayla teması keserek arkı sağlar ve ek olarak CO2 veya karışım gaz kullanılır. Geka paslanmaz kaynak teli ; alaşımsız çelikler üzerindeki yarı otomatik ve tam otomatik kaynak uygulamalarında kullanılmaya özel olan, yüzeyi bakır kaplı gazaltı kaynak telidir. 50 ve 450°C sıcaklıkları arasında çalışabilen parçaların kaynağında kullanılmaya uygundur. Geka paslanmaz kaynak teli , ince taneli karbon-manganez çelikleri ve gemi levhaları gibi çeşitli kullanım alanlarına sahiptir.

Geka Paslanmaz Kaynak Teli Kullanım Alanları

Geka Paslanmaz Kaynak Teli Kullanım Alanları

Geka Paslanmaz Kaynak Teli Kullanım Alanları Nelerdir ?

Kaynak yapılacak olan malzemenin kalınlığına ve karbon eşdeğerine göre ön ısıtma yapılması önemli bir husustur. Çünkü ince ve homojen olan bakır kaplama, elektrik iletkenliğini ve telin paslanmaya karşı direncini arttırır. Farklı metallerin birleştirilmesinde ya da korozyona dayanıklı olan paslanmaz çeliklerin birleştirilmesinde de sıklıkla tercih edilir. Birçok türde bulunan kaynak tellerinden, Geka paslanmaz kaynak teli kullanım alanları son derece çeşitlidir.

-Çelik yapımı ve makine konstrüksiyonunda

-Boru, gemi, tank, kazan gibi kaynaklarda

-Çelik mobilya, ince sac, egzoz, kaporta ve karoseri kaynaklarında

-Boru çelikleri, dökme çelikleri ve genel yapı çeliklerinin kaynağında

-İnce taneli çelik kaynağında kullanılır.

Geka Paslanmaz Kaynak Teli Fiyatları Nelerdir ?

Kaynak metalinin tipik mekanik özellikleri olan akma dayanımı, çekme dayanımı, darbe dayanımı ve uzama gibi nitelikleri nedeniyle fiyatlar farklılık gösterebilir. Elbette fiyatlar tel kalınlığı, alaşım durumu ve markaya göre de şekillenir. Bir Geka paslanmaz kaynak teli ürününün kilosu ve kalınlığı da yine fiyatlar üzerinde etkilidir. Örnek olarak, ufak tip Geka paslanmaz kaynak teli ürünü isteyenler için 5 kiloluk paslanmaz gaz altı kaynak telleri bulunmaktadır. 5 ila 15 kilo arasında değişen makara ağırlığına, 0,8 mm ve 1,2 mm arası değişen ölçülere sahiptir. En ekonomik İstanbul Kaynak  geka paslanmaz kaynak teli fiyatları için, sayfamızda yer alan ürünleri inceleyebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir