Teknik Bilgi

Paslanmaz Tig Kaynak Teli

paslanmaz tig kaynak teli

Paslanmaz Tig Kaynak Teli Nedir ?

Hemen her materyal birleşiminde, hassas bir kaynak için tercih edilen tig kaynak teli, “Tungsten Inert Gas” teknolojisinin bilinen adıdır. İsmini bu kelimelerin ilk harf birleşimlerinden alır. Tungsten metali, ergime derecesi oldukça yüksek ve dayanıklı bir malzemedir.  Koruyucu gazlar tarafından kaynak bölgesi aşırı ısınmalardan korunarak, sadece kaynak materyalinin etkilenmesi ve alana ya da devrelere zarar vermeden, kusursuz ve net bir kaynak oluşturulması sağlanır. Paslanmaz tig kaynak teli, çevre elektrotları hiçbir şekilde etkilemeden kolaylıkla eriyerek pürüzsüz bir birleştirme sağlar. Birleşme esnasında; çapak ve pürüz oluşmaması, bu telin oldukça yaygın tercih edilmesinin ana nedenlerindendir.

Paslanmaz Tig Kaynak Teli Kullanım Alanları Nelerdir ?

Paslanmaz Tig Kaynak Teli Kullanım Alanları Nelerdir ?

Tig Kaynak Teli Kullanım Alanları Nelerdir ?

Paslanmaz tig kaynak teli

, birçok farklı malzeme için kaynak süreçlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Bu açıdan bakıldığında paslanmaz tig kaynak teli kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Genel olarak paslanmaz çelik malzemelerde sıklıkla kullanıldığı söylenebilir. Bunun yanı sıra; alüminyum ve nikel alaşımların birleştirilmesinde de paslanmaz tig kaynak teli oldukça başarılı sonuçlar verir. Yavaş ve düzenli düşük ısı kullanılarak kaynak yapmayı mümkün hale getiren paslanmaz tig kaynak teli, ince sac gibi hassas malzemelerde de kusursuz sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Genel olarak paslanmaz tig kaynak teli ;

  • Paslanmaz çelik malzemelerin kaynak işlemlerinde,
  • İnce sac yapılarının hassas işçiliklerinde,
  • Alüminyum, berilyumlu bakır, magnezyum ve nikel malzemelerde,
  • Oksit tabakası tarafından yüzey alanı kaplanmış malzemelerin hassas kaynak işlemlerinde,
  • Yüksek kalite sonuçlar alınmasını gerektiren reaktör inşası gibi hassas ve riskli işlerde kullanılabilir.

Paslanmaz Tig Kaynak Teli Fiyatları Nelerdir ?

Paslanmaz tig kaynak teli

fiyatları, seçeceğiniz telin kalınlığına, markasına ve alaşım durumuna göre farklılık gösterebilir. Alaşımsız tig teli, nispeten daha uygun fiyat konumlandırmalarına sahip olabilmektedir. Genellikle beş kilogramlık özel paketlemelerde satışa sunulan paslanmaz tig kaynak teli ; 1,2 mm ile 3,2 mm arası değişen ölçülere sahiptir. İhtiyacınızı karşılayan tel kalınlığına göre fiyat değişebilmektedir. En ekonomik İstanbul Kaynak, paslanmaz tig kaynak teli fiyatları için, sayfamızda yer alan ürünleri inceleyebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir