Teknik Bilgi

310 Kalite Paslanmaz Kaynak Teli

310 kalite paslanmaz kaynak teli

Paslanmaz Kaynak Teli Nedir ?

310 kalite paslanmaz kaynak teli

kullanılarak genellikle iki metalin birbirine ergitilerek birleştirilmesi sağlanır. Yüksek sıcaklıklar ile çalışan krom ya da krom-nikel çeliklerin; birleştirme ya da yüzey kaplama kaynağında kullanılan 310 kalite paslanmaz kaynak teli , son derece yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Bu kaynak teli oldukça kullanışlı ve kaliteli yapıdadır. 310 kalite paslanmaz kaynak teli ; 1100 derece sıcaklığa kadar olan çalışma şartlarında pürüz ve pas gibi kondisyonlara karşı yüksek dayanım sağlar.

 310 kalite paslanmaz kaynak teli tercih ederek, hassas yüzeylerde kolay ve pürüzsüz kaynaklar elde edebilirsiniz. Uygulama esnasında, kaynak alanının dışında kalan alan, gaz takviyesi ile soğutulmalıdır. Bu sayede, kaynak işleminden, çevre elemanların zarar görmesi engellenmiş olacaktır.

310 Kalite Paslanmaz Kaynak Teli Kullanım Alanları

310 Kalite Paslanmaz Kaynak Teli Kullanım Alanları

310 Kalite Paslanmaz Kaynak Teli Kullanım Alanları Nelerdir ?

Farklı özelliklerdeki 310 kalite paslanmaz kaynak telleri için farklı kullanım alanları vardır. 310 kalite paslanmaz kaynak teli için bilinen en yaygın kullanım alanları:

  • Çimento sanayide ve çelik sanayide; yüksek sıcaklıklarda çalışılan alanlarda
  • Özellikle paslanmaz çelikler başta olmak üzere, farklı özelliklerdeki çeliklerin kaynak uygulamalarında,
  • Kaynak kabiliyeti düşük olan çeliklerde (örnek olarak: zırh çeliği),
  • Endüstriyel fırın ve ekipmanların kaynak işlemleridir.

310 Kalite Paslanmaz Kaynak Teli Fiyatları Nelerdir ?

Paslanmaz kaynak tellerinin fiyatları; tercih ettiğiniz marka, koruyucu gaz akma dayanımı, çentik darbe dayanımı, uzama ve çekme dayanımı gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Oldukça yüksek sıcaklıklara karşı koyabilen 310 kalite paslanmaz kaynak teli , çeşitli paketlemelerde satışa sunulmaktadır. Makara 310 kalite paslanmaz kaynak teli ‘ nin kilosu ve paslanmaz kaynak telinin ölçülerinin değişmesiyle birlikte, fiyatları da benzer oranda değişiklik gösterecektir. -196°C ye kadar tokluğu yüksek olan 310 kalite paslanmaz kaynak telleri ile geniş yüzeylerin kaynak işlemlerini gerçekleştirmek de mümkündür. Kaynak metalinin tipik mekanik özellikleri olan; akma dayanımı, çekme dayanımı, darbe dayanımı ve uzama gibi özellikleri, kaynak teli fiyatları üzerinde son derece önemli bir etkendir. En ekonomik İstanbul Kaynak 310 kalite paslanmaz kaynak teli  fiyatları için, sayfamızda yer alan ürünleri inceleyebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir